ÖVRIGT / Diverse / Fotoalbum/pigtittare 8321576
*
nr 832 1576
Fotoalbum/pigtittare
Sent 1800-tal
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juni 2013
kl 19:54:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/5 08:10:20
1
150 kr
1/6 14:37:42
2
150 kr
1/6 14:38:39
2
250 kr
2/6 13:04:20
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fotoalbum lådspegel pigtittare rakspegel sekelskifte sent 1800-tal spegel
-
4197 Hänglås
2 st, antika, järn, med nyckel. Längd: 17-20 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:21
-
4198 Hänglås
3 st, antika, med nycklar
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22
-
4190 Hänglås
Antikt, järn. Med nyckel, Längd: 26 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
4200 Hänglås
modell äldre, metall, med nyckell. 16 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:28
-
4195 LÃ¥s
1700-tal, Järn. Längd: 22 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:18
-
4193 Polhemslås
Antikt, järn, med nyckel. Längd: 15 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:10
*
Fotoalbum/pigtittare
nr 832 1576
Fotoalbum/pigtittare
Sent 1800-tal
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 juni 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/5 08:10:20 | 1 | 150 kr |
1/6 14:37:42 | 2 | 150 kr |
1/6 14:38:39 | 2 | 250 kr |
2/6 13:04:20 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fotoalbum lådspegel pigtittare rakspegel sekelskifte sent 1800-tal spegel
-
4197 Hänglås
2 st, antika, järn, med nyckel. Längd: 17-20 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:21 -
4198 Hänglås
3 st, antika, med nycklar
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22 -
4190 Hänglås
Antikt, järn. Med nyckel, Längd: 26 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
4200 Hänglås
modell äldre, metall, med nyckell. 16 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:28 -
4195 LÃ¥s
1700-tal, Järn. Längd: 22 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:18 -
4193 Polhemslås
Antikt, järn, med nyckel. Längd: 15 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:10